Zaznacz stronę

Pralka to urządzenie, które może być umiejscowione w różnych pomieszczeniach. Jest to nie lada wyzwanie, jeśli nie chcemy, aby była w widocznym miejscu. W tym poradniku dowiesz się jak ukryć pralkę w kuchni. Umiejscowienie pralki może być różne. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest łazienka. Rzadziej piwnica, kotłownia, czy kuchnia. Wszystko jest zależnie od wielkości pomieszczeń i upodobań właściciela. Jak ukryć pralkę w kuchni tak, aby wyglądało to dobrze i było funkcjonalne?

 

Jaka pralka do kuchni?

Kiedy myślimy o postawieniu wolnostojącej pralki w kuchni, pierwsze pytanie, które się nasuwa, to zdecydowanie, czy nasza pralka zmieści się w szafkach. Jak ukryć pralkę w kuchni pod blatem? Na pewno musi być ładowana od przodu. Nie traci się wtedy miejsca na blacie, co jest bardzo ważnym aspektem w kuchni. Pralka powinna mieć regulowane nóżki, dzięki nim możemy wypoziomować nasze urządzenie, a także dopasować jego wysokość do wysokości blatu, tak aby nie zaburzyć układu kuchennej aranżacji. Przydatne jest to również przy zmianie aranżacji kuchni, czy przeniesieniu pralki do innego pomieszczenia. Można ją wtedy dowolnie ustawiać i regulować wysokość. Ważne też, aby pralka nie pracowała głośno. W końcu w kuchni przebywa się dosyć dużo czasu, a duży hałas nie jest przyjemny. Jeśli pralka będzie zabudowana nie musi być nadzwyczajna pod względem wyglądu. Ukryta nie rzuca się w oczy i można skupić się na jej cechach i funkcjonalnościach jeśli ma się ograniczony budżet.

 

Pralka w małej kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Nie zawsze łazienka jest miejscem, gdzie w domu stoi pralka, zdarza się również, że jest to kuchnia. O wyborze tego pomieszczenia zadecydowały względy praktyczne. Zwykle jest tam więcej miejsca na pralkę niż w łazience. Jak ukryć pralkę w kuchni? Jedno z ciekawszych rozwiązań polega na umieszczeniu urządzenia w większej zabudowanej szafce z miejscem na otwarcie pralki od przodu. Jeśli będzie otwierana od góry, to blat musi być również mobilny. Aby zrobić więcej miejsca na niezbędne środki czystości, takie jak płyny czy detergenty do prania, szafki mogą być nieco szersze. Innym sposobem jest zaaranżowanie mieszkania tak, aby zapewnić wnękę na pralkę. Jeśli nie mamy takiego rozwiązania w domu, możemy zrobić to sami i stworzyć na nią miejsce. Dodatkowo pozwoli to oddzielić wizualnie elementy w kuchni i uporządkować, tak aby wyglądało to poprawnie. Pralka w małej kuchni to zdecydowane dobre rozwiązanie, jeśli jest prawidłowo zagospodarowana. Nie jest to trudne znając kilka ciekawych sztuczek.

 

Jak ukryć pralkę w kuchni, aby wyglądało to dobrze.

Istnieje wiele sprawdzonych rozwiązań, jak stworzyć estetyczną miejsce na pralkę w kuchni. Taka zabudowa to bardzo ciekawa opcja. Oczywiście trzeba pamiętać, aby pralka była funkcjonalna i spełniała potrzeby użytkownika. Łazienka zyska dzięki temu więcej miejsca. Sprawdzi się to szczególnie, gdy jest ona mała, a zamiast prysznica jest wanna. Jak ukryć pralkę w kuchni? Schowanie jej pod blat kuchenny to rozwiązanie, gdzie należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Po pierwsze pralkę trzeba otwierać od frontu, ponieważ blat jest częścią zabudowy, nie ma miejsca na wkładanie ubrań od góry. Ten model pralki ma też zazwyczaj większy bęben. Kolejną ważną kwestią jest wentylacja. Należy pamiętać, aby miała zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Pralka w szafce kuchennej to dobre rozwiązanie, jeśli zapewniona jest odpowiednia ilość przestrzeni, tak aby można było bez problemu z niej korzystać i czyścić. Zawiasy szafki, czy inne elementy montażowe nie powinny przeszkadzać. Jest potrzebne także miejsce, by bez problemu dolać płynu, czy dosypać proszku to prania. Kolejnym rozwiązaniem jest pralka wolnostojąca w większej szafie. Często takie rozwiązania są zastosowane przy lodówkach. Jest wtedy dużo miejsca do dojścia do pralki oraz dodatkowa przestrzeń nad nią na przechowywanie np. proszków, czy kapsułek. Jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem jest pralka we wnęce. Nie musi być zabudowana, a zajmie niewykorzystaną przestrzeń, której nie można w żaden inny sposób zaaranżować.

 

Pralka w kuchni – ciekawe aranżacje

Zanim zdecydujemy się na konkretną zabudowę pralki w kuchni, warto pamiętać, że należy zarezerwować miejsce nieco większe niż wymiary samej pralki. Jak ukryć pralkę w kuchni? Konstrukcja nie może ściśle przylegać do pralki. Konieczne jest również zaplanowanie instalacji w taki sposób, aby w sytuacji awaryjnej można było natychmiast odłączyć pralkę. Wiele osób decyduje się na zakrycie pralki stylowym blatem łazienkowym, który zawiera również umywalkę. Przód pralki jest zwykle zasłonięty drzwiczkami szafek, a sam blat może stać się funkcjonalną półką na drobne przedmioty codziennego użytku. Nowoczesne rozwiązania obejmują również front pralki z drzwiami przesuwnymi montowanymi na szynach. Mogą być wykonane z dekoracyjnego szkła, które nada łazience lub kuchni bardziej nowoczesnego wyglądu. Drewniane budynki idealnie nadają się do nawiązania do naturalnych aranżacji, które stały się ostatnio bardzo popularne.