Zaznacz stronę

Jeśli kupiłeś meble w kolorze olchy i nie wiesz, jak pomalować ściany, chętnie podpowiemy. Przeczytaj nasz artykuł, a kolor ścian w pokoju przestanie być dla ciebie tajemnicą!

Meble w kolorze olchy miodowej są wyjątkowo piękne. Mają ciepły odcień, a do tego ich wygląd wydaje się ponadczasowy. Doskonale komponują się z wnętrzami o różnym charakterze i podkreślają ich przytulny charakter. Kolor ścian do mebli olcha pomoże stworzyć dowolne aranżacje pomieszczenia i nadać mu wyjątkowy klimat.

Kolory ścian pasujące do mebli olcha

Jeśli planujesz wstawić do pokoju meble z olchy, zastanów się najpierw nad kolorem ścian. Weź pod uwagę, że meble olcha można zestawić z wieloma kolorami, które podkreślą ich naturalne piękno. Jeśli dysponujesz niewielkim mieszkaniem, możesz zastosować beż lub kremowy, albo inne pastelowe barwy, które optycznie powiększą pomieszczenia oraz podkreślą ciepły charakter wnętrza. Również odcienie szarości będą eleganckim tłem dla mebli w kolorze olchy i nadadzą wystrojowi salonu bardziej wyrafinowany wygląd.

Jakie kolory ścian zastosować w różnych stylach?

Odpowiedni kolor ścian w zestawieniu z meblami z olchy miodowej może stworzyć wnętrza w różnym stylu. Zastanawiając się, jaki kolor ścian wybrać, warto mieć na uwadze styl, w jakim urządzony jest cały dom. Na przykład neutralna lub biała barwa ściany podkreśli rustykalny klimat wnętrza. Oczywiście jeśli dysponujesz większym metrażem, możesz też pomyśleć o bardziej wyrazistym kolorze ściany, na przykład miętowym, choć nie warto malować wszystkich ścian ciemną farbą, aby nie stwarzać przytłaczającego wrażenia.

Ciekawe aranżacje wnętrz pasujące do mebli w kolorze olchy

Jeśli będziesz malował ściany, możesz jedną z nich wybrać w ciemniejszym kolorze. Wówczas warto całość pomieszczenia pomalować w barwach neutralnych i stonowanych: bieli, beżu lub kości słoniowej. Natomiast ścianę w towarzystwie mebli z olchy podkreślić mocniejszym akcentem: pomarańczowym, ciepłym brązem czy butelkowym. Ważne, żeby był to kontrastowy akcent kolorystyczny, który nada charakter całemu wnętrzu. W większym pomieszczeniu mogą to być dwie, przylegające do siebie ściany, w mniejszym – przeciwnie, raczej jedna.

Meble kuchenne olcha – jaki kolor ścian?

Masz w kuchni meble z olchy i nie wiesz, jaki kolor ścian wybrać? W przypadku mebli kuchennych z frontami o odcieniu drewna olchowego najbezpieczniejsze wydają się kolory przygaszone, jaśniejsze od samych szafek. Będą one pasowały także do blatów i regałów z dębu sonoma czy w kolorze wenge.

Do mebli z olchy pasują też tapety

Kupiłeś sypialnię albo wyposażenie salonu i zastanawiasz się, czy dobrze sprawdzą się tapety? Nie w każdym pomieszczeniu ściany muszą być przecież idealnie gładkie. Te w ciepłych barwach, czy w odcieniu złamanego różu pasują do olchy i będą wyglądać naprawdę szykownie. Do tego jedną ze ścian można pokryć tapetą we wzory, odpowiadające zabarwieniem reszcie pomieszczenia. Dzięki nim wnętrze nabierze ciepłego charakteru.

Więcej inspiracji znajdziesz na forum.muratordom.pl

Jeśli masz meble w odcieniu olcha, warto pomyśleć nie tylko o tym, jaki kolor ścian do nich pasuje, ale również o dodatkach. Możesz do pokoju wstawić kanapę w kolorze beżowym i przyozdobić ją poduszkami w intensywnym odcieniu. W takiej aranżacji nawet pomarańcz okaże się odpowiedni.

Jak widać, pomysłów i sposobów na to, jaki kolor ścian do mebli z olchy wybrać jest wiele. Warto trochę poeksperymentować, dobrze jest też poszukać inspiracji na forach internetowych, na przykład na forum.muratordom.pl