Zaznacz stronę

Czarne meble skradły serca nie tylko miłośników nowoczesnego stylu, ale również elegancji. Aranżacja takich wnętrz nie musi być trudna. Wystarczy poznać kilka wskazówek i porad, aby zrobić to bezbłędnie. Jak pomalować ściany, aby ciemne meble wyróżniały się w pomieszczeniu? Takie meble wcale nie muszą sprawiać, że pomieszczenie będzie ciemne. Wystarczy odpowiednio dobrać kolor ścian i dodatki. O tym jaki kolor ścian do czarnych mebli pasuje, dowiesz się  w naszym poradniku.

 

Czarne meble w sypialni – jaki kolor ścian?

aki kolor ścian do czarnych mebli wybrać jeśli chcemy otrzymać dobrze zaprojektowany wystrój? Wszystko zależy od tego czy sypialnia ma mieć styl skandynawski, glamour, czy może jeszcze odważniejszy. W sypialni kolory odgrywają ważną rolę, ponieważ stanowią podstawę do wygodnej i efektownej aranżacji. Jedną z najważniejszych zalet ciemnych mebli do salonu jest ich elegancki charakter. Jeśli są to często drewniane meble – ciemne kolory wydają się szlachetne i stylowe. Szykownie mogą wyglądać również ciemne meble ze sklejki lub płyty MDF. Czarne meble wyglądają dobrze także z innymi ciemnymi kolorami, ale także z bielą, beżami i szarościami oraz najbardziej wyrazistymi i kontrastowymi kolorami. Na ciemnych meblach można ustawić różne akcenty, bawić się kolorami i tworzyć ciekawe aranżacje. Kremowy, beżowy i jasnoszary – czyli kolory mocno kontrastujące z ciemnymi kolorami mebli. Chcąc urządzić jasną i przestronną sypialnię, w której pojawią się ciemne meble, warto zwrócić uwagę na jasne, kontrastowe i neutralne kolory ścian.

Jaki kolor ścian do czarnych mebli w salonie?

Czarne meble wydają się często przytłaczające i ciężkie. Lepiej więc sprawdzają się w dużych, przestronnych pomieszczeniach, ale odpowiednio zaaranżowane sprawdzą się również w małych wnętrzach. Jaki kolor ścian do czarnych mebli? Warto jednak zastosować jasne kolory ścian. Sprawdzą się pastelowe kolory w odcieniach nudę, kremu i błękitu. Wszystkie neutralne kolory są również sprzymierzeńcami czerni, od subtelnej „złamanej bieli” po krem ​​i kość słoniową. W wielu aranżacjach można znaleźć połączenia czerni z jasnoszarym. Ciemne meble ładnie kontrastują z pastelowym tłem i rozjaśniają salon. Są również inne możliwości. Czarne meble we wnętrzach świetnie prezentują się również z mocnym kolorem ścian. Dobrze wyglądają się z fioletami, czerwieniami, pomarańczami i zieleniami. W małych pomieszczeniach wystarczy pomalować tylko jedną ścianę na jeden mocny, wyrazisty kolor. Jeśli jednak decydujemy się na aranżację całkowicie ciemną, warto postawić w pokoju jasne dodatki. Salon z czarnymi meblami to dobry wybór głównie dla miłośników eleganckich aranżacji z nutą nowoczesności. Przy malowaniu salonu w wybranym kolorze można zostawić jedną ścianę surową, wtedy uzyska się styl industrialny. Bardzo dobrze to wygląda w dużych pomieszczeniach, po starych fabrykach czy piwnicach. Na tle takiej szarej ściany komoda, czy szafa na pewno będą się wyróżniać.

 

Jaki kolor ścian do ciemnych mebli w kuchni?

Kolorystyka ścian w kuchni może być również bardziej odważna i niestandardowa. Połączenie ciemnych mebli kuchennych z kolorem, który jest przeciwieństwem ich natury, to świetny pomysł dla tych, którzy lubią eksperymentalne, wyraziste zestawienia i nie boją się rewolucyjnych zmian. Kolorem kontrastującym z czernią i jednocześnie doskonale go uzupełniającym jest niebieski i czerwony. Jaki kolor ścian do czarnych mebli będzie pasował, aby uzyskać elementy ciepła? Turkus, błękit, lazur to tylko przykłady kolorów, które będą znakomicie wyglądać dodadzą luksusowego charakteru. Z drugiej strony idealnie sprawdzi się wyrazisty czerwony kolor, wprowadzając równowagę do wnętrza, jednocześnie nadając mu oryginalny charakter. Im ciemniejsza i mniejsza kuchnia, tym jaśniejszy powinien być kolor. W takim przypadku można wykorzystać odcienie pudrowego różu, co doda przytulności. Uzyska się wtedy styl glamour. Pastelowy odcień to gustowny i niekoniecznie banalny wybór. Natomiast odwrotnie, im większa przestrzeń i im więcej światła słonecznego, tym mniej ograniczeń kolorystycznych nas czeka. Idealnym tłem dla czarnych mebli z połyskiem będzie ceglana ściana.

 

Czarne meble na odpowiednio dobranym tle barw to ciekawa opcja. Niesamowitą aranżację stylu można uzyskać dzięki niewielu elementom. Są odpowiednie dla stylu modernistycznego, glamour, eleganckiego, a nawet loftowego. Czerń z różnymi dodatkami pozwoli udekorować przestrzeń tak, że każdy detal będzie dopracowany.