Zaznacz stronę

Styl glamour kojarzy się przede wszystkim z elegancją i przepychem. Aranżując wnętrza kładzie się większy nacisk na urok, blask oraz czar. W tym stylu szczególne znaczenie na dobór odpowiedniej podłogi. Można wyróżnić wiele interesujących rozwiązań, które z pewnością będą trafne i wpasują się w tę charakterystyczną stylizację. Warto zapoznać się z najciekawszymi inspiracjami.

Drewniana podłoga glamour – najlepsza aranżacja

Pierwszym i podstawowym skojarzeniem z podłogą w stylu glamour jest drewno. Materiał ten jest niezwykle ceniony i dobrze współgra z innymi elementami wystroju poszczególnych pomieszczeń. Jednak nie należy decydować się na byle jakie drewno. Podłoga w stylu glamour musi być efektywna i atrakcyjna wizualnie, może nawet błyszczeć. Zależnie od własnych preferencji można postawić na ciemne lub jasne drewno, a także nieco mniej standardowe odcienie szarości.

Decydując się na podłogę w kolorze ciemnego drewna, warto pamiętać, że będzie ona idealnie pasowało do elementami dekoracji w kolorze amarantu czy śliwki. Ciekawym rozwiązaniem jest taki typ podłogi, w którym podkreślone są słoje.

Jasne drewno warto wybrać, gdy dodatki czy meble mają być w kolorze białym lub, gdy wybiera się ciemniejsze ściany. Dodatkowo warto zadbać o jak największy połysk podłóg

Szare podłogi w stylu glamour

Jak wspomniano wcześniej jednym z bardziej pasujących rozwiązań kolorystycznych, w stylu glmour jest szarość. Jest to szczególnie dobre wyjście w nowoczesnych odsłonach tego stylu. Szare podłogi stanowią idealne tło dla innych dodatków.

Szare podłogi w stylu glamour bardzo dobrze współgrają z białymi ścianami i meblami. Mimo, że są one chłodne, stwarzają bardzo interesujący i przede wszystkim elegancki klimat.

Płytki w stylu glamour – luksusowy materiał

Drewno to nie jedyne możliwe rozwiązanie w stylu glamour. Można także wybrać eleganckie płytki. Muszą one być dobre jakości. Warto wybrać np. płytki kamienne, które są synonimem luksusu. Materiał ten jest bardzo elegancki. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie oryginalny kamień. Na rynku dostępne jest wiele różnego rodzaju podróbek, jednak ich jakość nie jest najlepsza.

Polerowany kamień w stylu glamour dodaje charakteru wnętrzom dzięki swojemu błyskowi. Prezentuje się on naprawdę interesująco. Oczywiście śladem pałaców i bogatych rezydencji, dobrym wyborem będzie też marmur. Ciekawostką jest to, że płytki kamienne świetnie prezentują się nie tylko na podłodze, ale także na ścianach.

Na co zwrócić uwagę wybierając idealną podłogę w stylu glamour?

Ponieważ w stylu glamour każdy element się liczy i musi być wykonany z materiałów najwyższej jakości, bez względu na to jaki rodzaj podłogi się wybierze, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii kwestii.

Przede wszystkim znaczenie ma materiał. Na rynku dostępne jest wiele najróżniejszych rozwiązań, zależnie od swoich preferencji czy dostępnych funduszy, można postawić na oryginalne materiały lub rozwiązania imitujące dany efekt.

Kolejnym czynnikiem jest klasa ścieralności. Producenci różnego typu podług na swoich produktach umieszczają informacje dotyczące tego jak twarda i odporna na ścieranie jest dana podłoga. Można wyróżnić 5 klas, im jest ona wyższa tym podłoga jest bardziej trwała. Aby więc mieć pewność, że podłoga w pomieszczeniach w stylu glamour będzie się błyszczała i prezentowała jak nowa przez długi czas, należy wybrać rozwiązania oznaczone symbolem AC3 lub AC4.

Ostatnią cechą podłóg, która ma duże znaczenie jest klasa użyteczności. Tu akurat kwestia jest jasna, poszczególne modele podłóg podzielone są na takie przeznaczone do domów lub do obiektów publicznych, gdzie natężenie ruchu jest znacznie większe. Klas użyteczności jest sześć (21, 22, 23, 31, 32, 33). Jak nie trudno się domyśleć, pierwsza cyfra oznacza do jakiego miejsca przeznaczona jest podłoga, a druga wskazuje natężenie ruchu, dla którego będzie wytrzymała. Do pomieszczeń urządzonych w stylu glamour zdecydowanie warto wybrać podłogi oznaczone symbolem 23, ponieważ wtedy można mieć pewność, że będą one w nienaruszonym stanie przez naprawdę długi czas.

Styl glamour wyróżnia się kilkoma znaczącymi cechami. Dobór odpowiednich podłóg ma bardzo duże znaczenie dla efektu końcowego. Warto więc postawić na drewno lub eleganckie kamienie w kolorystyce, która będzie idealnie współgrała z innymi elementami wystroju pomieszczenia, a także z kolorami ścian. Podłogi w stylu glamour powinny być najwyższej jakości. Warto mieć to na uwadze dokonując wyboru i zakupu.